UV Exposure Machine TM-1500SB
  • Product Details
  • Company Profile
UV Exposure Machine TM-1500SB
TM-1500SB UV Exposure Machine
UV Exposure Machine TM-1500SB
Key Benefits
Superior Vacuum Absorption: Ensures tight film-to-screen contact for clear designs.
Time-Saving Operation: Achieves vacuum condition instantly, reducing platemaking time.
High-Quality UV Lamp: Features a long-lasting, stable, and even exposure lamp.
User-Friendly Control: Easy to operate with automatic exposure time adjustment.
Product Details
Brand [Brand Name - Not Provided]
Origin [Origin - Not Provided]
Packaging Wooden Case
Lead Time 7 Days After Payment
MOQ 1 pc
Color [Color - Not Provided]
Technical Specifications
ParameterValue
Model NumberTM-1500SB
Glass Table Dimension1210*1510mm
Max. Screen Stencil Size1200*1500mm
Voltage220V/50HZ
Lamp Wattage2KW
Dimensions (W*L*H)1250*1550*900mm